Duman Gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!Aydeniz
!Aydeniz

⚙️ Soru & Cevap | Bölüm Kuralları ⚙️ Empty ⚙️ Soru & Cevap | Bölüm Kuralları ⚙️

Paz Mayıs 05, 2019 12:22 am
           Merhabalar;
Soru & Cevap bölümüne ait konu ve yorum kuralları aşağıdaki gibidir.
Kurallar bölüm içerisinde konu açan, yorum yapan tüm üyeler tarafından okunmuş sayılacaktır.

Konu Kuralları

•    Açtığınız konulara yardım isteklerinizi yazmanız gerekmektedir. Oyuncu şikayetlerini bu bölümden yapmanız yasaktır.
•    Konu sahibi tarafından konuya 24 saat içerisinde cevap gelmezse konunun sahibi etiketlenir konu kilitlenerek; arşive taşınır.
•    Açılan konularda argo & küfür kullanımı yasaktır, saygı çerçevesi içerisinde sorun veya sorularınıza çözüm aramalısınız.
•    Yardım İsteği Formu dışında veya benzerinde açılan sorular değerlendirilmeyecek, konu kilitlenerek; arşive alınacaktır.
•    Belirtmiş olduğunuz yardım isteği araç, para, ev gibi oyun içi istekler olmamalıdır. Aksi halde konu kilitlenerek; arşive taşınır.
•    Belirteceğiniz yardım istekleri imla kurallarına uygun olmalıdır.
•    Açılan konuların sohbet amaçlı kullanılması yasaktır. Aksi halde konu kilitlenerek; arşive taşınır.
•    Client hatası ve benzeri amaçla açılan konularda Yardımcı Resim/Link/Video bölümü boş bırakıldığı takdirde yardım istekleri değerlendirilmeyecek, konu kilitlenerek; arşive alınacaktır.
•    Açılan yardım ve soru isteklerinizde "Nasıl Helper olurum? Helper olmak için ne yapmam gerek?" gibi sorular sormak yasaktır. Buradan nasıl olacağını öğrenebilirsiniz.
•   Modlar hakkında teknik destek ile ilgili sorular yasaktır, sadece oyun içi sorular sorulmalıdır. Bilgisayarım bozuldu, mod yüzünden oyunum bozuldu ve benzeri sorular yasaktır.
•    Açılan konuların ismi "Karakter Adı Yardım İsteği" şeklinde olmalıdır. Bunun dışında bir konu adı yazdığınız takdirde konu kilitlenerek; arşive alınır. [Örn. Çağatay Toprak Yardım İsteği]
•    Yukarıdaki kurallar tüm oyuncular tarafından okunmuş ve kabul edilmiş sayılacaktır. Kurallara uygunsuz açılan istekler değerlendirilmeyecektir.
• Soru&Cevap bölümünde trolling yazılar yasaklanmıştır,format at geçer geçmezse g.o(Örn.)
(Ek olarak cevap verildiği halde bu cevabı verdiyse trolling olarak kural ihlaline girmektedir.)

Yorum Kuralları

•    Kilitlenmesi gereken konulara; Bölüm Moderatörü veya Konu Sahibi dışında  KK işlemi için yetkili beklendiğini belirtmek yasaktır.
•    Kullanıcı yanıtı bekleyen konulara; kullanıcı etiketleyerek yanıt bekleniyor tarzı yorum yapılması yasaktır.
•    Oyuncuların herhangi bir konu/yorum kural ihlalini bilgilendirme amaçlı dahi olsa konu altından belirtmesi yasaklanmıştır. Kişi uyarılarak yorum silinir, devamı halinde cezai işlem uygulanır.
•    Şablona uygun bir şekilde açılmayan sorulara yanıt verilmesi yasaktır. Başta kullanıcı uyarılır, tekrarı halinde cezai işlem uygulanır.
•    Sorulara verilen cevaplar aynı olduğu takdirde post kasımı olarak değerlendirilerek; fazla yorumlar silinecektir.
•    Yapılan yorumlarda; kışkırtıcı üslup kullanılmamalı ve tartışmaya sebebiyet verilmemeli.
•    Yapılan yorumlarda; "Böyle şey bilinmez mi?" tarzında alaycı bir üslup kullanılmamalı.
•    Trolling, flaming içerikli yorumlar post kasımı olarak değerlendirilerek cezai işlem uygulanacaktır.
•    Yukarıdaki kurallar tüm oyuncular tarafından okunmuş ve kabul edilmiş sayılacaktır. Kurallara uymayan kişiler forumdan 3 gün uzaklaştırılacak veya yorumları silinecektir.
•    Genel Forum Kuralları geçerlidir.